0.00 грн.
Зробити замовленняЯК ПІДІБРАТИ КОЛІР ФУГИ ДЛЯ ПЛИТКИ?
Після вибору плитки часто стикаємось з проблемою вибору фуги. Виникають питання: яку придбати? Якого кольору - білу, сіру, бежеву, пастельну чи контрастну? Всупереч сприйняттю та відгукам, колір фуг має велике значення в дизайні інтер’єру. Колір фуги повинен відповідати типу облицювання, розміру плитки та її формату, а також виду приміщення, в якому покладена плитка.
Пропонуємо ознайомитись з порадами дизайнера та експерта ATLAS, які допоможуть Вам у виборі кольору
Сучасні приміщення
Актуальні в наш час. Аскетичні, прості меблі та аксесуари, багато простору та мало кольору, присутній мінімалізм, перевага надається білим та сірим відтінкам. Світлі приміщення також можуть бути в більш класичному стилі, і в них ми можемо запропонувати контрастні кольори – наприклад, чорні чи темно-сірі фуги для білої плитки.
З темною фугою, яка є навіть відтінком чорного, можна поєднати плитку, як білого так і деревного кольору. Використовуючи контрастну фугу, потрібно пам'ятати декілька правил. По-перше взяти до уваги нерівність плиток, утворену під час виробництва, по-друге обрізання плиток в деяких місцях, та врешті спосіб укладки (в даному випадку плитка повинна бути покладена ідеально). У випадку використання контрастних фуг кожна нерівність плитки, дрібні дефекти чи крива укладка стане більш видимою. Те саме стосується самого фугування – ректифікована плитка не створює таких проблем, але відсутність ректифікації збільшує площу фуги. Її надмірне вимивання, навіть у невеликій частині, буде більш помітним.
Класичні та теплі приміщення
Приміщенням, в яких ви бажаєте, щоб переважали пастельні, приглушені кольори, приділяється менше уваги. Дотримуйтесь стандарту та пам’ятайте, що колір фуги не повинен відрізнятися від кольору плитки, наприклад, для бежевої чи жасминової підлоги потрібен такий самий колір фуги.
Для плитки деревного кольору - сосна, дуб, каштан, береза, рекомендуємо сірі або світло-бежеві кольори - тоді все облицювання виглядає натурально і більше нагадує дерев’яну підлогу. Плитки темнішого деревного кольору потрібно поєднувати з фугами коричневого або темно-бежевого кольору.
При застосуванні фуги кольору плитки отримаєте ефект однотонної стіни чи підлоги. Такий ефект добре справджується в малих приміщеннях (напр., у ванній кімнаті), які, зазвичай, прагнемо візуально збільшити, використовуючи якомога більшу плитку. Кожна фуга, колір якої відрізняється від кольору плитки, утворює лінію яка притягує погляд. Тому замість плиток великого формату можна застосувати облицювання типу 40/40 см, 30/30 см з фугою подібного кольору.
Великий формат
Ми все частіше відмовляємось від плиток типу 30x30 см. Багато виробників пропонує плитки великого формату, які ідеально підходять для віталень, зовнішніх фасадів та внутрішніх стін.
Широкий вибір керамічної фуги АТЛАС надасть можливість обрати необхідний колір, адже тут в їх палітрі відтінки наближені до натуральних – камінь, дерево, земля, пісок тощо.
На великих форматах фуги практично не видно. Незважаючи на те, що ширина фуги невелика (3 мм), це не менш важливо. Фуга відіграє велику роль – захищає поверхню під плиткою від вологи та надає візуально красивого ефекту, навіть, якщо вона має колір плитки.
Печворкова плитка (багато кольорів та форм)
Печворкову плитку зазвичай обирають для малих приміщень - в основному для стін, ванних кімнат, для кухні у вигляді фартуха між кухонною стільницею та верхніми шафами. Печворкові плитки можна використати у вигляді композицій на підлозі, утворюючи так звані килимові доріжки. Часто печворкова плитка створюється вручну, має неповторювані візерунки, що відрізняє кожен інтер'єр.
В даному випадку підбір фуги є простим. Коли ми хочемо надати приміщенню більш виразного характеру, підбираємо колір, який є найбільш домінуючим на плитці. Однак, коли ми хочемо гармонізувати приміщення підбираємо фугу за кольором плитки, що має більш ніжний та непомітний відтінок.
Мозаїка
Ідеально компонує з фугами, що підкреслюють її візерунок, орнамент. Використовується в малих приміщеннях на всій або великій стіні, наприклад, лише на невеликій площі. Для скляної мозаїки клієнти часом вибирають фугу з блискітками.
Тераси, балкони, сходи
Якщо ми стаємо перед вибором фуги для зовнішнього фасаду, слід вибирати натуральний колір. Ширина рекомендованої фуги близько 5 мм - ширша ніж для внутрішнього інтер'єру (на терасах та балконах більша можливість різких перепадів температури та ризик утворення тріщин). Для терас, що на сонячній стороні, підходить світла плитка та фуга. Світла поверхня відбиває світло. Дуже хорошим рішенням є застосування піщаних відтінків фуги.
Великим плюсом використання фуги кольору плитки є те, що вона маскує недоліки облицювання та допомагає виконавцям скоригувати дефекти.
З північної сторони можна застосувати темнішу плитку та фугу, але також її колір повинен бути наближений до кольору плитки. Ширина фуги також повинна мати мін. 5 мм. Фуга, як і плитка, на зовнішніх фасадах піддається впливу екстремальних погодних умов - дощ, сніг тощо, тому забруднення з'являються набагато частіше, ніж всередині приміщень. Варто це розповісти клієнту.
Біла фуга
Біла фуга додає елегантності та візуально збільшує приміщення. Вона є універсальною, підходить для сучасного та класичного інтер'єру. Підкреслює візерунок облицювання. В асортименті керамічної фуги ATLAS представлено три відтінки білого кольору, що підходять, як для приміщень в холодних, так і теплих тонах. При виборі кольору фуги допоможуть зразки. Варто, однак, пам'ятати, що колір на зразках має інформаційний характер.
Кінцевий результат облицювання з фугою залежить від багатьох факторів: температури укладки, кількості доданої води (щоб колір фуги був максимально наближений до кольору на палітрі зразків, виконавець повинен використати вагу для відмірювання пропорцій), умов, в яких фуга наноситься, розмірів плитки, типу плитки.Це все має значення.
Також завжди слід пам'ятати про те, що фуга після висихання стане світлішою, ніж під час нанесення, та з часом, особливо на підлозі, стане темнішою. Після укладення плитки слід почекати відповідну кількість годин, рекомендовану виробником клею, щоб надто швидко не закрити надлишок води під плиткою – це може призвести до знебарвлення фуги Пам'ятайте, що світло здатне робити „дива” і фуга інакше може виглядати на поверхні вертикальній та горизонтальній. Вибираючи фугу, старайтеся, щоб в приміщенні було цільове світло, оскільки теплі кольори можуть по іншому підкреслювати ефект плитки, ніж холодні.
Безфугова укладка
Нарешті, забуваємо про укладку плитки без фуги. Ми не знаємо хто і чому колись так сказав та, на жаль, багато клієнтів бажають класти плитку без фуги. Багато часу ми (дизайнери та експерти) витрачаємо на те, щоб пояснити чому не потрібно застосовувати таку техніку.
Звертаємо увагу на те, що вже через декілька тижнів можуть з`явитись тріщини на поверхні плитки через компенсацію напружень. Через відсутність ідеальних розмірів плитки та кривину на поверхні швидко з'являються тріщини при укладанні плитки на стик. У місцях без фуги накопичується бруд, вода, мікроби (для страждаючих алергією це трагедія). Без фуги також можуть пошкодитись краї плитки. Таке виконання не відповідає вимогам будівництва та може мати негативні наслідки у випадку претензій клієнта щодо якості наших послуг (адже він про це не знав). Фуга - це ніби деталь, але дуже важлива. Часом вона стає крапкою над „i” та впливає на кінцевий результат роботи, як дизайнера, так і виконавця.
Обирайте перевірену та надійну фугу від польського виробника фірми ATLAS!
Рекомендуємо:
07.12.2022 10:17:19
Коментарі: 0
Перегляди: 2863
Коментарі