0
0

Епоксидна фуга: де використовувати, як наносити, переваги і недоліки

Епоксидна фуга: де використовувати, як наносити, переваги і недоліки

Сучасною альтернативою цементним швам є епоксидна затирка, яка значно довговічніша і більш вологостійка, ніж її традиційний аналог. Завдяки цим властивостям двокомпонентна епоксидна фуга до недавнього часу використовувалася в основному в промислових приміщеннях, але все частіше її застосовують і для обробки житлових приміщень. Дізнайтеся, чим ще відрізняється ця фуга для швів плитки.

Фуга двокомпонентна епоксидна— це матеріал, який використовується для затирання швів плитки на підлогах або стінах. Це сучасна альтернатива добре відомій традиційній цементній затирці. Найчастіше вона застосовується на кухні та у ванній кімнаті.

Однак завдяки своїм специфічним властивостям епоксидну затирку можна використовувати і в гаражі, і на веранді, і навіть в котельні. Тому варто знати про існування такого матеріалу, щоб краще підготуватися до оздоблювальних робіт у будинку чи квартирі вашої мрії.

Властивості епоксидної фуги

Епоксидну фугу також називають смоляною, оскільки вона складається зі смоли (у формі густої пасти) і рідкого затверджувача. Таким чином, це двокомпонентний розчин, який готовий до використання тільки після змішування обох компонентів, найчастіше в пропорції: 1 частина затверджувача на 9 частин смоли.

Завдяки своєму складу епоксидна затирка має специфічні властивості, які виявляються дуже цінними при внутрішній обробці. До найважливіших з них відносяться:

• висока стійкість до вологи, води і пари,

• довговічність сполучного (виконує роль клею) і міцність (низька схильність до стирання, осипання і тріщин),

• стійкість до бруду (не проникає в структуру розчину завдяки твердій і гладкій поверхні) і плям,

• відсутність всмоктування таких речовин, як жир і хімікати,

• стійкість до високих температур,

• бактеріо- та фунгустійкість,

• стійкість кольору.


Де використовується епоксидна фуга для швів?

Ідеально підходить для приміщень з підвищеною вологістю, таких як ванні кімнати та кухні, а також для басейнів і саун. Завдяки своїй стійкості до бруду, бактерій і грибків, її використовують в лікарнях, кухнях ресторанів, готелях і всюди, де важливо підтримувати належний рівень гігієни і навіть стерильності (смоляна затирка витримує дію агресивних дезінфікуючих засобів).

У свою чергу, довговічність і міцність епоксидної фуги роблять її розчином, який широко використовується для обробки внутрішніх приміщень промислових і виробничих цехів. Якщо ви плануєте ремонтні роботи в своєму житлі, ви можете розглянути можливість використання епоксидної затирки в таких місцях, як:

• кухня (чудово підходить для затирки не тільки плитки, але і кухонних стільниць),

• санвузол (також в душовій кабіні),

• зимовий сад,

• домашня сауна,

• гараж,

• котельня.

Епоксидна затирка підходить для затирання практично всіх видів плитки: керамічної та клінкеру, кам'яної плитки і навіть скляної плитки. Її також можна використовувати з підігрівом підлоги. Однак пам'ятайте, що для з'єднання плитки з панелями краще підійде еластична фуга.

Чи підходить епоксидна фуга для зовнішнього використання?

На жаль, епоксидна фуга погано працюватиме на відкритому повітрі через її нульову паропроникність. Використання її на підлозі тераси або балкона буде запобігати вільному виходу вологи, що накопичується під підлогою, що призведе до того, що плитка з часом відпаде.

Фуга епоксидна чи цементна?

Вам цікаво, яке з’єднання краще: епоксидне або цементне? Враховуйте специфічні властивості обох матеріалів. Безсумнівно, двокомпонентна епоксидна фуга більш довговічна, а її великою перевагою є стійкість до вологи, бруду та грибків, яких, на жаль, не має цементна фуга.

Однак варто пам’ятати, що розчин на основі цементу набагато дешевший і простіший в роботі при затиранні швів та їх демонтажі. Він також доступний у набагато ширшій палітрі кольорів. Однак він потребує більш частого обслуговування та оновлення, ніж його епоксидний аналог.

Чи варто застосовувати епоксидну фугу? Переваги та недоліки

Більшість інвесторів все ж вибирають цементну затирку для затирання швів плитки у ванній або на кухні. Однак епоксидна затирка стає все більш популярною серед професіоналів та споживачів завдяки своїм властивостям. Наприклад, епоксидна фуга це найкраще рішення для оборки зовнішніх кутів з запилом плитки під 45 градусів та внутрішніх кутів.

Щоб дізнатися, чи варто платити більше за цей матеріал, проаналізуйте всі його переваги і недоліки.

Переваги:

• стійкість до вологи та бруду - ідеальне з'єднання для ванної та кухні,

• довговічність щодо збереження кольору та стійкості до зовнішніх факторів,

• стійкість до грибків і бактерій,

• міцне зчеплення (клейкі властивості),

• привабливі кольори.

Недоліки:

• висока ціна (до 4 разів вище цементної затірки),

• складний монтаж (для роботи з швидковисихаючою масою потрібні спеціальні інструменти, точність і досвід),

• проблемний демонтаж,

• тільки для внутрішнього використання.


Скільки коштує двокомпонентна епоксидна фуга?

У порівнянні з цементною, епоксидна затирка коштує набагато дорожче. Варто також пам'ятати, що затирання швів епоксидною смолою досить складне і зазвичай вимагає залучення професіоналів.


Як укладати епоксидну фугу?

Якщо ви хочете використовувати матеріал для самостійного заповнення швів між плитками, вам необхідно знати, як наносити епоксидну затирку, адже це робиться трохи інакше, ніж у випадку з популярною цементною затиркою. Найголовніше - дотримуватися рекомендацій виробника матеріалу, який зазвичай дає докладні інструкції на упаковці про те, як змішувати інгредієнти та як затирати шви за допомогою епоксидної фуги.

Слід пам’ятати, що після змішування інгредієнтів смоляна затирка схоплюється і висихає дуже швидко (в середньому протягом 30 хвилин). Це означає, що матеріал необхідно готувати партіями і відразу наносити на поверхню. Монтажні роботи слід проводити дуже акуратно, тому що засохлий розчин, який потрапив не туди, буде дуже складно видалити.

Для затирання епоксидною сумішшю також необхідні спеціальні аксесуари, зокрема: гумовий шпатель, невеликий силіконовий шпатель, а також губки - целюлозна або віскозна для профілювання і флізелінові губки для протирання водою готових швів.

Замішану масу наносять шпателем або кельмою, а потім поверхню, покриту швом, промивають теплою водою. Після цієї операції необхідно якнайшвидше виконати профілювання, не забуваючи постійно видаляти будь-який бруд з поверхні навколо шва.




Замовити та купити якісні та надійні клеї для плитки та фуги ATLAS, в т.ч. епоксидну фугу і все, що потрібно для ремонту загалом, за привабливими цінами можна в інтернет-магазині СМ ЦИТАДЕЛЬ. Тут представлений чудовий асортимент будівельних матеріалів від найкращих виробників. Здійснюється доставка по м.Львів та Львівській області, а за потреби - по всій Україні, в т.ч. у Київ, Івано-Франківськ, Ужгород, Вінницю, Хмельницький, Харків, Одесу, Дніпро, Запоріжжя та інші населені пункти.


Коментарі
Схожі статті
14.11.2022
НАЙПОШИРЕНІШІ ПРОБЛЕМИ ПІД ЧАС ФУГУВАННЯ ШВІВ - ПОСІБНИК ПІДРЯДНИКА
НАЙПОШИРЕНІШІ ПРОБЛЕМИ ПІД ЧАС ФУГУВАННЯ ШВІВ - ПОСІБНИК ПІДРЯДНИКА
Незважаючи на те, що затирання швів не вважається складним етапом роботи, іноді буває, що ефект «після» не влаштовує. Знебарвлення, висолювання, низька міцність - як їх уникнути? Досить дотримуватися кількох простих правил. Яких?Обговорюємо найпошире..
07.12.2022
ЯК ПІДІБРАТИ КОЛІР ФУГИ ДЛЯ ПЛИТКИ?
ЯК ПІДІБРАТИ КОЛІР ФУГИ ДЛЯ ПЛИТКИ?
Після вибору плитки часто стикаємось з проблемою вибору фуги. Виникають питання: яку придбати? Якого кольору -  білу, сіру, бежеву, пастельну чи контрастну? Всупереч сприйняттю та відгукам, колір фуг має велике значення в дизайні інтер’єру. Колі..